Electrolux Bulaşık Makinesi Kurutmuyor

Bulaşık makineleri, sadece bulaşıkları daha rahat ve daha ekonomik şekilde yıkamaz. Aynı zamanda da kurutmalarını da gerçekleştirerek, doğrudan dolap ve raflara yerleştirilebilir duruma getirir. Bu gibi avantajları bulunan bulaşık makineleri, bulaşıkların yıkanması sırasında pek çok farklı etkenle temas halinde bulunur. Bu durum Electrolux teknolojisine ve kalitesine sahip olan bulaşık makinelerinde de sorunların oluşmasına neden olabilir. Electrolux bulaşık makinesi kurutmuyor sorunu da sıkça görülen sorunlar arasında yer alır. Bulaşık makinesinin yeterli ve verimli şekilde kurutma yapmaması pek çok farklı etkene bağlıdır.

Bulaşık makineniz kurutma yapmıyorsa ‘ECO ve ‘BIO’ ya da ’30 DK’ programlarını seçmiş olabilirsiniz. Bu programlarda kurutma özelliği bulunmaz. Bu durumda otomatik veya yoğun program tercih ederek, bulaşıklarınızda kurutma sağlayabilirsiniz.

Bulaşık makinenize bulaşıkları yerleştirmeden önce deterjanla yıkamış olabilirsiniz. Bu durum makine içerisinde yıkama sırasında çok fazla köpük oluşumuna yol açar ve parlatıcı etkisini minimal seviyeye indirir. Bu durumda bulaşık kurutma işleminde olumsuz sonuçlar alınabilir. Bu yüzden bulaşıklarınızı makineye koymadan önce deterjanla yıkamamalısınız.

Bulaşık makinenizi aşırı yükleme yapmış olabilirsiniz. Ayrıca bulaşık makinenizde bulaşıkların yerleşimini de hatalı yapmış olabilirsiniz. Electrolux bulaşık makinesi kurutmuyor sorunu ile karşı karşıya kalmanızda bu iki olasılık çok yoğun olarak görülmektedir.

Çünkü aşırı yükleme tam performanslı bir makine kullanımı gerçekleştirilmesine engel teşkil eder. Aşırı yükleme veya hatalı bulaşık yerleşimi, makinenin fonksiyonların tam anlamıyla yerine getirmesine engel olur. Bu yüzden mutlaka makinenizin yerleşimine dikkat etmeli ve aşırı yüklemeden kaçınmalısınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56