Samsung Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor

Merhaba değerli kullanıcılar;
Samsung bulaşık makinesinde suyun birikmesi filtrelerin tıkanmasından sonra rastlanan sorunlardan biri halindedir. Filtre temizliğinin tam olarak sağlanmasından sonra, sorunun büyük ihtimalle ortadan kalktığına şahit olabilirsiniz.

*** Filtreyi temizlemek için filtre kapağını saat yönünün tam tersine döndürerek ince filtrenin çıkarılmasını sağlayın. Musluğun altında filtrenin durulanmasını sağlayarak yeniden filtreyi bölüme takın. Filtre kapağını kapatabilmek için saat yönünde döndürülmesini sağlayarak işlemi tamamlayın.

*** Bulaşık makinesinde suyun kalmasının diğer çok görülen nedenlerinden biride bulaşık makinesine ait olan hortumun tıkalı bir halde olmasıdır. Hortum içinde biriken yabancı cisimlerin çıkarılması halinde, sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

*** Genel olarak bulaşık makinesinde suyun birikmesi durumları yukarıdaki nedenlerden kaynaklı olup, bunlar düzenli bir şekilde yapıldığında sorun kökten çözüme kavuşturulmaktadır. Ancak bazen teknik hatalara bağlı olarakta bulaşık makinesinde suyun birikmesi mümkün bir hale gelebilir.

*** Suyun atılması için uygulanması gereken adımları yaptıysanız ancak halen sorun devam ediyorsa, mutlaka bir teknik servise başvurarak konunun çözümünü teknik servise danışmalısınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56