Beko Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor

Beko bulaşık makinesi iyi yıkamıyor sorununun nedenlerinden biri sudur. Tazyikli olması veya olmaması da durumu değiştiren etkenlerden biridir.

Tüm beyaz eşyaların düzenli bir şekilde bakımı yapılmazsa, ömrü olması gerekenden daha kısa sürer. Eğer makinenizden çıkan bulaşıklarda lekeler, yemek artıkları görüyorsanız sorunu kısa sürede çözebilirsiniz.

İlk yapılması gereken işlem kullanım kılavuzunu incelemektir. Kullanılan deterjanı değiştirmek ve makineyi temizlemek başlangıç olarak yapılması gerekenlerdir.

Beko Bulaşık Makinesinin İyi Yıkamamasının Nedenleri

Beko bulaşık makinesi iyi yıkamıyor sorununun birçok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Makinede tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Görünen yerler iyice kontrol edilerek bir tıkanıklık varsa kürdan yardımıyla temizlenmelidir. Makinedeki pervaneyi çıkararak temizleyebilirsiniz.
  • Yaşadığınız şehirde akan sular kireçliyse, makine parçalarından bazıları kireçlenmiş olabilir. Kireç çözücü kullanılarak kireçler çözdürülür.
  • Filtreleri temizleyin.
  • Makinenin çıkarılabilen parçaları sökerek yıkayıp temizleyin. Düzenli olarak bu parçalar yıkanıp temizlendiği taktirde makinenin ömrü uzar. Bu adımları düzenli olarak, en az ayda bir kez uygularsanız makinenin temizlememesi gibi bir sorunla karşılaşılmamış olur.
Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA