Beko Bulaşık Makinesi Kapalıyken Çalışıyor

Bulaşık makineleri sayesinde bulaşıkları daha yüksek su sıcaklığında, daha tasarruflu bir şekilde yıkayabilmek mümkün oluyor. Ancak bulaşık makinesinin ileri nesil teknolojiye sahip olan özelliklerinin kullanımı sırasında kullanıcıların çeşitli sorunlar yaşayabilmesi mümkün oluyor. Bu tip sorunlardan birisi de Beko bulaşık makinesi kapalıyken çalışıyor sorunudur. Son derece sıra dışı olan bu durum, çok sık görülmese de tüketiciler açısından ciddi problemlere yol açabiliyor.

Beko bulaşık makinesinin ‘Aç/Kapat’ düğmesi kapalı durumda iken çalışma gerçekleştirmesi ağırlıklı olarak elektrik odaklı sorunlardan kaynaklanmaktadır. Çünkü bir şekilde kapalı konumda olmasına karşın elektrik akımının önlenememesi söz konusu olmaktadır.

Bunun dışında ikincil olarak bulaşık makinesinde bulunan 3 yollu vanadan sürekli olarak su kaçırması gibi bir durumda özellikle pompa motorunun makine ‘kapalı’ konumda olduğu sırada dahi çalışmasına neden olabilir.

Bunun için 3 yollu vanadaki su sızıntısının önlenmesi için gevşeyen bağlantı soketlerinin sıkılması ya da doğrudan 3 yollu vananın yenisi ile değişiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Böylelikle kapalı konumda olan makinede çalışma sorunu yaşanması giderilebilir.

Tags:
Blog Comments

umarım yangına veya su basmasına doğru gitmez

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56