Beko Bulaşık Makinesi Pervane Dönmüyor

Beko bulaşık makinesi pervane dönmüyor ise bu durumun birçok sebebi olabilir. Fakat en önemli sebepleri her zaman fıskiyede mevcut olan tıkanıklığa işaret etmektedir. Bu sebeple de öncelikle çözüm yöntemlerini uygulamak oldukça önemlidir. Her zaman kolay bir yöntem dahilinde kısa sürede çözüm sağlanır.

Beko Bulaşık Makinesinde Pervane Dönmesine Çözüm

Beko bulaşık makinesi pervane dönmüyor sorunu yaşıyorsanız öncelikle belirtilerin kesinlik kazanması sonrası doğru teşhis ile çözüm sağlanmalıdır. Pervanenin dönememe sebepleri ise,

  • Fıskiye deliklerinin tıkalı olması
  • Tazyik miktarının azalması
  • Kirlenme ile tıkanma

Belirtilen sebeplerden dolayı tıkanma süreci yaşanabilir. Fakat bu duruma çözüm yöntemi ise oldukça basittir. Öncelikle pervanenin fıskiye delikleri arındırılmalıdır. Temizlenen pervaneler, istenilen şekilde temizlenerek içerisinde yerleşen kireç ve artık maddeler temizlenme ile eski halini kazanır. Bu şekilde kullanıma hazır olmaktadır. Eğer pervane fıskiyelerinde mevcut olan tıkanıklık açılmamış ise, belirtilen soruna çözüm olarak teknik servise başvurulması gerekir. Bu sayede kısa sürede bulaşık makinesi için çözüm sağlanmış olur.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA