Beko Çamaşır Makinesi Pompa Kapağı Açılmıyor

Beko çamaşır makinesi pompa kapağı açılmıyor sorunu için yapmanız gereken ilk şey cihazınızı su ve elektrik kaynağından ayırın ve bir süre bekleyin. Eğer ki çamaşır makinenizde su varsa öncelikle makinenizi boşaltmaya alın ve içindeki suyu boşaltın daha sonra elektrik ve su akımını kesin. Pompa kapağının açılmaması birçok sebebe bağlı olabilir. Aynı zamanda çamaşır makinenizin barındığı ortam ve sabitlendiği alan da makinenin çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Bunun gibi sorunlar çamaşır makinenizde arıza olduğunun göstergesi olabilir. Durumu anlamak için gereken kontrollerin yapılması gerekir. Bilinçli hareket etmeme durumunda büyük sorunları da beraberinde getirebilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Pompa Kapağı Açılmıyor Çözümü

Beko çamaşır makinesi pompa kapağı açılmıyor çözümü;

  • Motoru pompa gövdesinden çıkarınız. Sökülen vidalarla birlikte motor kıvrılabilir, son kez üzerine bastırın ve vidayı sökün.
  • Motorun çıkması için motor pompasını tutan kıvrımlardan kurtarmak için son baskıları uygulayarak pompayı bu alandan kurtarın.
  • Gereken temizliği yapın ve pompa filtresini temizleyin.
  • Eğer ki belirttiğimiz durumlara dair herhangi bir bilginiz yoksa lütfen çamaşır makinenizin servisi ile iletişime geçiniz.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56