Beko Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor

Beko Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor

Beko bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor ise bunun nedenini tek bir faktöre bağlamak pek doğru olmayacaktır. Genel olarak tuz haznesi bölümünün tamamen su ile dolması ve içinde tuz bulunmaması durumunda, devrelerine zarar vermesiyle bu problem yaşanmaktadır. Tek neden elbette bu değildir. Oldukça uzun zaman kullanılan bir bulaşık makinesine sahipseniz yine bu sorun yıpranmaya bağlı ortaya çıkacaktır. 

Ayrıca yeterli şekilde tuz yoksa, tuz haznesi iyi kapatılmadıysa ve bulaşık makinesinde tuz bitmişse, bu etkenlere bağlı bu sıkıntı gelişmektedir. En önemli nokta sorunun kaynağını bulup, buna yönelik çözüm önerilerini denemektir.

Bulaşık Makinesinde Tuz Işığı Yanmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Bu problem karşısında yapılacak bazı işlem basamakları bulunur ve kısaca bahsetmek gerekir ise bu adımlar şu şekildedir:

  • Makinenize ilk olarak sıfırlama yöntemi uygulamanız gerekmektedir. Çünkü iyi bir biçimde gerçekleştirilen sıfırlama yöntemi sonrasında ışık tekrar çalışmaya başlayabilir ve sorun tamamen ortadan kalkabilir.
  • Eğer sorun tamamen beyinden kaynaklı bir durum ise ve bulaşık makineniz makineye tuz koyduğunuz takdirde almıyorsa, hemen yetkili servise ulaşarak uzman yardımı almak gerekmektedir.
Tags:
444 78 56