Beko Bulaşık Makinesi Bitti Işığı Yanmıyor

Bulaşık makinesi en zorlu kire sahip bulaşıklarda dahi etkin temizlik sağlayabiliyor. Bulaşık makinesinin yıkama ve kurutma işlemi sonunda olağan koşullarda bitti ışığı yanar. Böylelikle makinenin programının tamamlandığı ve bulaşıkların makineden alınabilir durumda olduğu anlaşılabilir. Ancak Beko bulaşık makinesi bitti ışığı yanmıyor sorunu ile karşı karşıya kalındığında, makineden bulaşıkların alınabilmesi mümkün olmaz.

Makinenin bitti ışığının yanmaması sorunu;

Makinenin gösterge lambasında arıza meydana gelmiş olabilir. Bu durumda lamba değişimi ile sorun çözülebilir.

Makinenin program aygıtında problem olabilir ve yıkamanın tamamlandığının tespit edilememesi ve bu nedenle de programın bitirilememesi söz konusu olabilir. Bu durumda program aygıtında kontrol yapılarak, arıza tespit edilir ve onarımı sağlanır. Onarımı sağlanamayan durumlarda program aygıtı yenisi ile değiştirilir.

Bulaşık makinesinin program aygıtında kafa karışıklığı olarak tabir edilebilecek, bir sorun olabilir. Bu durumda bulaşık makinesi resetleme ile sorunun çözümü sağlanabilir.

Sorunun çözülememesi durumunda daha kapsamlı inceleme için profesyonel servis müdahalelerinin gerçekleştirilmesi gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56