Beko Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor

Modern dünyada artık hemen hemen her evde kendisine yer bulan çamaşır makinesi teknolojisinde dünya markası olan Beko’ nun ürettiği tüm modeller yüksek dayanıklılıkları ve geniş özellikleri ile dikkat çekiyor. Ancak teknolojik seviyelerine karşın temelinde kullanıcı faktörüne bağlı olan ve aynı zamanda da mekanik temele sahip olan Beko çamaşır makinesi durulama yapmıyor gibi bir sorunun yaşanması muhtemel oluyor. Bir çamaşır makinesinin tüm bağlantılarının tam ve sorunsuz olmasına karşın durulamama yapmamasının birden fazla nedeni bulunur. Bu yüzden çözüm uygulamalarının nedenler üzerinden yürütülmesi gerekir. Buna göre durulama yapmayan çamaşır makinelerinde;

Beko Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor NEDEN?

Çamaşır makinelerinin kapasitesinden fazla doldurulması durulama yapmamasına neden olabilir. Bu durumda makinenin kılavuzunda belirtilen miktardan fazla yükleme yapılmaması gerekir.

Makinenin su giriş ya da su tahliye hortumlarından herhangi birisinde tıkanıklık meydana geldiyse durulama yapmaz. Çünkü su giriş hortumu tıkalıysa su alamaz, su tahliye hortumu tıkalıysa suyu boşaltamadığından durulama yapamaz. Bu durumda her iki boru sökülerek, tıkanıklıkları giderilir ve sorun çözülür.

Deterjan haznesine fazla miktarda deterjan koyulması da durulamaya engel teşkil eder. İdeal ölçüde deterjan kullanımına dikkat edilmelidir.

Gibi hususlara ilişkin müdahalelerde bulunularak, durulama sorunsuzca mümkün hale getirilebilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Beko Çamaşır Makinesi neden durulama yapmıyor?

Beko Çamaşır Makinesi’niz durulama yapmıyorsa, muhtemelen durulama programı sırasında bir hata oluşmuş olabilir. Bu sorunun nedeni genellikle su valfi veya pompanın arızalanması olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi durulama yapmadığında ne yapmalıyım?

Beko Çamaşır Makinesi’niz durulama yapmadığında öncelikle makineyi durdurup, içindeki tüm giysileri çıkarmalısınız. Ardından, su valfinin ve pompanın işlevlerini kontrol edebilirsiniz. Eğer sorunun ne olduğunu belirleyemiyorsanız, servis çağırmak en iyi çözüm olacaktır.

Beko Çamaşır Makinesi durulama programı nasıl çalışır?

Beko Çamaşır Makinesi’nin durulama programı, ana yıkama programının ardından başlar. Makine, durulama suyu ve deterjan kalıntılarını gidermek için su valfini açar ve tamburda yıkama işlemi yapar.

Beko Çamaşır Makinesi'nin durulama programı ne kadar sürer?

Beko Çamaşır Makinesi’nin durulama programı, model ve seçilen program türüne bağlı olarak değişebilir. Genellikle, durulama programı ortalama 10-15 dakika sürer.

Beko Çamaşır Makinesi'nin durulama programı nasıl değiştirilir?

Beko Çamaşır Makinesi’nin durulama programını değiştirmek için, makine üzerindeki program seçme düğmesini kullanabilirsiniz. Düğmeyi döndürerek, arzu ettiğiniz program türünü seçebilirsiniz. Seçilen programın çalışması için, başlatma düğmesine basmanız gerekmektedir.

Tags:
444 78 56