Beko Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor

Modern dünyada artık hemen hemen her evde kendisine yer bulan çamaşır makinesi teknolojisinde dünya markası olan Beko’ nun ürettiği tüm modeller yüksek dayanıklılıkları ve geniş özellikleri ile dikkat çekiyor. Ancak teknolojik seviyelerine karşın temelinde kullanıcı faktörüne bağlı olan ve aynı zamanda da mekanik temele sahip olan Beko çamaşır makinesi durulama yapmıyor gibi bir sorunun yaşanması muhtemel oluyor. Bir çamaşır makinesinin tüm bağlantılarının tam ve sorunsuz olmasına karşın durulamama yapmamasının birden fazla nedeni bulunur. Bu yüzden çözüm uygulamalarının nedenler üzerinden yürütülmesi gerekir. Buna göre durulama yapmayan çamaşır makinelerinde;

Çamaşır makinelerinin kapasitesinden fazla doldurulması durulama yapmamasına neden olabilir. Bu durumda makinenin kılavuzunda belirtilen miktardan fazla yükleme yapılmaması gerekir.

Makinenin su giriş ya da su tahliye hortumlarından herhangi birisinde tıkanıklık meydana geldiyse durulama yapmaz. Çünkü su giriş hortumu tıkalıysa su alamaz, su tahliye hortumu tıkalıysa suyu boşaltamadığından durulama yapamaz. Bu durumda her iki boru sökülerek, tıkanıklıkları giderilir ve sorun çözülür.

Deterjan haznesine fazla miktarda deterjan koyulması da durulamaya engel teşkil eder. İdeal ölçüde deterjan kullanımına dikkat edilmelidir.

Gibi hususlara ilişkin müdahalelerde bulunularak, durulama sorunsuzca mümkün hale getirilebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA