Vestel Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor, Bu Sorun Nasıl Çözülür?

Çamaşır makinelerinin yıkama işlemini yaptıktan sonra sıkma ya da durulama işlemini yapmaması kullanıcılar tarafından en fazla şikayet eden noktalardan biridir. Genellikle bu arızalar basit bir aksaklıktan kaynaklanıyor olsa da bazı durumlarda ciddi bir arıza nedeni ile de olabilir. Peki çamaşır makinesinin durulama işlemini yapmamasının nedenleri ne olabilir?

Vestel Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor, Bu Sorun Nasıl Çözülür?

– Çamaşır makinesinin tahliye filtresinde meydana gelen tıkanıklık pis suyu tahliye edemediğinden sıkma ve durulama işlemine engel olabilir. Çamaşır makinesinin ön tarafında ve altta bulunan kapağı açarak filtreye ulaşabilirsiniz. Filtreyi saat yönünün tersine çevirerek içerisindeki suyun akmasını sağlayabilirsiniz. Suyu tamamen tahliye ettikten sonra filtreyi yıkayarak tekrar yerine takın. Sorun çözülecektir.

– Çamaşır makinesi durulama ve sıkma işlemini yapmak için suyu boşaltma ihtiyacı duyar. Eğer tahliye hortumunda bir tıkanıklık varsa ya da tahliye pompasında bir arıza var ise tahliye işlemini yapamayacak ve doğal olarak durulama işlemini de yapamayacaktır. Yine aynı öndeki kapaktan hortumu ve pompayı kontrol edebilirsiniz. Pompa arızası ise Vestel servisini arayarak uzman yardımı alabilirsiniz.

– Çamaşır makinelerinin beyni dediğimiz elektronik kartların arızalanması, makinenin belirli komutları almamasına neden olabilir. Eğer yukarıda saydığımız sorunlardan hiçbiri arıza nedeni değilse, büyük ihtimal elektronik kart arızasıdır. Buna siz müdahale etmemeli ve servisi çağırarak kartın değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Sizin yapacağınız müdahale çamaşır makinesine daha büyük zararlar verebileceği için, işi uzman bir servis görevlisine bırakmakta fayda var.

Tags:
Blog Comments

[…] kapağını açıp 2 gün dinlendirmek yerinde olacaktır. Eğer bu da işe yaramadıysa o zaman Vestel servisi […]

Leave a Comment
444 78 56