Vestel Çamaşır Makinesi E01 ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Her markada olduğu gibi Vestel marka çamaşır makinelerinde de belirli arıza durumlarında kullanıcılara belirli arıza kodları ile arıza nedeni ve kaynağı gösterilir. Bu arıza kodları tam olarak sorunlu olan parçanın ne olduğunu ya da alınan hatanın ne ile ilgili olduğunu söyler. E01 hata kodu da aynı şekilde kullanıcıların sık karşılaştığı arıza kodlarından biridir.

Vestel E01 arıza kodu çamaşır makinesinin kapağı ile ilgili verilen bir arıza kodudur. Kapak açık kaldığında, arızalandığında ya da kapak sensörü arızalı olduğunda makinenin E01 arıza kodu vererek sizi uyarması normaldir. Ayrıca bu hata kodu verildiğinde makine çalışmayacaktır. Çünkü çamaşır makinesi kapağın açık olduğunu düşündüğü için yıkama programını başlatmaz. Peki, ne yapmak gerekir?

– Eğer kapı kilidi arızalı ise kapak tam kapanmıyor ya da açılma ihtimali var demektir. Bu durumda yeni bir kilit alarak bunu değiştirebilir, ya da servis çağırarak değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

– Bazı modellerde kapak ve kilit birbirinden ayrı parçalar değildir. Böyle durumlarda kilit değiştirilemeyeceği için komple kapağın değişmesi gerekir. Servis görevlileri önce kilidin onarılıp onarılmayacağını kontrol eder, eğer onarılamaz durumdaysa komple kapağı değiştirerek sorunu çözerler.

– Sensörün arızalanmış olması daha az maliyetli bir işlemdir. Sensör, kapağın kapalı olup olmadığını kontrol ederek çamaşır makinesinin beynine iletir ve yıkama programı ona göre başlar. Eğer kapak kapalı olmasına rağmen hala e01 arıza kodu veriyorsa sensör arızalı demektir ve değiştirilmesi gerekir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56