Bosch Klima P0 Hatası: Anlamı ve Çözüm Yöntemleri

“Bosch klima P0 hatası” teknik yönden bir arıza olarak sayılmamaktadır. “P0” işareti “power” anlamına gelmektedir. Klimanın bulunduğu ortam, olması gerektiğinden daha sıcak ise klima, soğutucu modunu güçlendirir. Soğutucunun güçlendirici modu, 18 derece olarak sabitlenmiştir. Yani bu süreç, oda sıcaklığının 18 dereceye kadar düşmesine kadar devam eder. Oda sıcaklığı 18’e kadar düştüğünde, bu mod devre dışı kalır ve normal programına devam eder.

Bosch Klima P0 Hatası

Teknik bakımdan bir arıza sayılmamasının yanı sıra, klimanın dış ünitesinde oluşabilen buzlanmalardan da ortaya çıkmaktadır. Çünkü buzlanma aşırı soğumaya yol açar ve klima bu durumu oda sıcaklığının çok düşük olduğu olarak algılar. Buna bağlı olarak sıcak hava modu devreye girer ve bu mod ise 30 derecede çalışır. Maksimum güç ile sıcak hava odaya üflenir ve oda sıcaklığı normale dönene kadar devam eder.

Bosch Klima P0 Hatası Çözümü

“Bosch klima P0 hatası” için kullanıcıların, klimalarını açık bırakması gerekmektedir. Oda sıcaklığı normal düzeye geldiğinde, klima programlaması normale dönecektir.

Tags:
Blog Comments

Klimamız P0 hatası verdiğinde, Bosch teknik servisini aradık. Bize bu hatanın soğutucu akışkan eksikliğinden kaynaklandığını söylediler. Gaz dolduruldu ve hata düzeldi.

Leave a Comment
444 78 56