Ariston Çamaşır Makinesi Çalışırken Bip Sesi: Normal mi, Sorun mu?

Ariston çamaşır makinesi çalışırken bip sesi sorunu ile ilgili edenleri konuşacağız.

Ariston Çamaşır Makinesi Çalışırken Bip Sesi: Normal mi, Sorun mu?

  • Kapağın düzgün kapatılmadığı durumlarda da makine bir süre çalışacaktır ancak sonrasında program duracak ve iptal etmek zorunda kalacaksınız. Bip sesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi budur. Kapağı tam kapatıp kapatmadığınızı kontrol ederek sorunu kısa süre içerisinde çözebilirsiniz.
  • Kapak contası ile birlikte cam arasına sıkışmış olan bir çamaşır olabilir. Bu tür durumlarda makineleriniz çalışırken hata verecek ve yine bip sesini duyacaksınız. Sıkışan çamaşırı aldığınızda sorun kalmayacaktır.
  • Makinelerinizi aldığınızdan bu yana bu sesi sürekli duyuyorsanız eğer kapakta bir sorun vardır ve bunun mekanik bir arıza olduğunu, değişim gerektirdiğini de hatırlatmak gerekiyor. Hatta bazı durumlarda firma, kusurlu ürün olarak kabul ediyor ve değişim yapılıyor.

Tüm bu adımların uygulanmasına rağmen sorun devam ediyorsa Ariston servis ekiplerini aramanız daha güvenli ve daha sağlıklı olacaktır. En azından makineleriniz daha fazla zarar görmemiş olacaktır.

Tags:
Blog Comments

Çamaşır makinemiz çalışırken sürekli bip sesi çıkarıyordu. Ariston servisi çağırdık ve elektronik kartta küçük bir arıza olduğunu belirlediler. Kartı değiştirdikten sonra ses kesildi.

[…] buzdolabınız uğultu sesi yapıyorsa, bunun birkaç farklı nedeni […]

Leave a Comment
444 78 56