Beko Buzdolabı Fanı Çalışmıyor ✔️ (ÇÖZÜMÜ)

Beko buzdolabı fanı çalışmıyor problemi birçok markada olduğu gibi en çok araştırılan konulardan birisidir. Çünkü Buzdolaplarında fan olmazsa olmaz bir unsurdur. Fan motorları buzdolaplarının soğutmasına yardımcı olan cihazlardır. Buzdolabı açıldığı zaman fan durur ve kapatıldığı zaman yeniden çalışmaya başlar.

Beko Buzdolabı Fanı Çalışmıyor Sebepleri

Beko buzdolabınızın fanı çalışmıyor ise birkaç sebebe bağlı olabilir. Sebepleri:

  • Buzdolabınızın fan motoru karlanma yapmış olabilir
  • Buzdolabınızın fanı yanmış olabilir. Bu durum çeşitli bazı sebeplerden kaynaklanabiliyor.
  • Belli bir süre sonra fan motorları işlevini yitirebiliyor. Böyle bir durum söz konusu olabilir.
  • Beko buzdolabınız eskidiği için tüm parçalarında yavaş yavaş sorunlar çıkmaya başlamış olabilir.

Servis çağırmadan önce evinizde fan kontrolü yapabilirsiniz. Buzdolabının kapağı açık iken fan sesi gereğinden fazla çıkabileceği gibi hiç çıkamayabilir. Bunun yanı sıra fan arızasından dolayı buzdolabı soğutma işlevini yerine getiremeyeceği için buzdolabında kötü bir kokuya sebebiyet verebilir. Fan motorunda buzlanma var ise buzdolabının fişi çekilip içi boşaltılarak bir süre beklenmesi gerekir. Fan hiçbir şekilde çalışmıyor ise servis çağrılmalıdır.


Sıkça Sorulan Sorular

Beko buzdolabı fanı neden çalışmıyor olabilir?

Buzdolabının fanı, motoru veya termostatı arızalı olabilir. Ayrıca, fanın devresindeki bir bağlantı problemi veya fan kanatçığının kirlenmesi de fanın çalışmamasına neden olabilir.

Beko buzdolabı fanının arızalandığını nasıl anlayabilirim?

Buzdolabı içindeki sıcaklık normalden daha yüksek olabilir veya buzdolabı içindeki havanın dolaşımı yavaşlayabilir. Ayrıca, buzdolabının arkasındaki fan sesi yoksa veya çalışmıyorsa, bu bir arızaya işaret edebilir.

Beko buzdolabı fanının arızalanması durumunda ne yapabilirim?

Buzdolabının fanının arızalanması durumunda, bir teknik servis çağırmak en iyi seçenek olacaktır. Buzdolabınızın garanti süresi devam ediyorsa, servis ücretsiz olabilir.

Beko buzdolabı fanının arızalanması garanti kapsamında mıdır?

Beko buzdolabı fanının arızalanması garanti kapsamında olabilir. Bunun için, buzdolabınızın garanti belgesine bakmanız gerekiyor. Eğer garanti süresi devam ediyorsa, servis ücretsiz olabilir.

Beko buzdolabı fanının arızalanması durumunda yedek parça nereden temin edebilirim?

Beko buzdolabı fanı arızalandığında, yedek parça değişimi genellikle teknik servisler tarafından yapılır. Teknik servis, yedek parçanın nereden temin edileceği konusunda size yardımcı olabilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56