Bosch Buzdolabı Çok Ses Çıkarıyor

Bosch buzdolabı için istenmeyen durumlardan biri çok ses çıkarmasıdır. Evin içerisinde bulundukları konumdan başlayarak daha farklı noktalara kadar yüksek ses çıkaran Bosch buzdolaplarının, çok ses çıkarmasına sebep olan nedenler birbirlerinden ayrılır. Değişkenlik gösteren etkiler dolayısıyla çok ses sorunu, her kullanıcının yaşayabileceği ortak sorunlardan biridir. Bosch buzdolaplarında çok ses çıkmasına neden olan unsurlar aşağıdaki maddelerle sıralanırlar.
1. Buzdolabı ayaklarında ayarın yapılı olmaması, Bosch buzdolabının çok ses çıkarmasına genelde neden olan unsurdur. Basit bir sorun olmakla beraber, ayaklar dolayısıyla yüksek seviyede titreşim oluşmasına neden olur. Zemine göre ayakların ayarlanması sayesinde kolaylıkla çözülür.

2. Bosch buzdolaplarının iç fanı, buzdolabının çok ses çıkarmasına neden olabilen etkenler arasında yer alır. İç fanın bozuk olup olmadığını anlayabilme için buzdolabı kapılarından biri açılarak sesin kesilip kesilmediğine bakılır. Kapı açıldığında kesilen ses fan motoru arızasını gösterir.

3. Ses buzdolabının içinden titreşimler halinde geliyorsa, raflarda bulunan cam saklama ürünlerinin birbirlerine teması söz konusu olabilir. Doğru buzdolabı yerleştirmesi sayesinde ses kesilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56