Beko Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor

Çamaşır makinesinin alt kısmında çalışma sırasında ya da çalışmadığı sırada su akması problemi yaşanabilir. Beko çamaşır makinesi altından su akıtıyor sorunu pek çok farklı etkene bağlı olarak meydana gelebilecek bir sorundur. Buna göre çamaşır makinesinin alt kısmında su akması sorunu;

Makinenin giriş ya da su tahliye hortumlarından birisinin yerinden çıkmış, patlamış ya da uç kısmındaki kelepçelerinde gevşeme meydana gelmişse su akıtmaya neden olur. Böyle bir durumda makinenin ilgili hortumları kontrol edilir ve yerinden çıkmışsa, yerine sağlam şekilde takılır veya kelepçeleri gevşemiş ise kelepçeleri sıkılır (gerekli olursa yeni kelepçe kullanılır). Hortumlar patlamış(delinmiş) ise yenisi ile değiştirilir.

Çamaşır Makinesi Su Akıtıyor

Çamaşır makinesinin körük contasında delik oluşması da alttan su akıtmaya neden olabilir. Bu durumda da conta yenisi ile değiştirilerek, sorun çözülebilir.

Çamaşır makinesinde alttan su akıtmaya neden olabilecek en maliyetli sorunlar ise kazanın delinmesi veya rulman yataklarının arızalanmasıdır. Her iki parçadaki sorunda da parça değişimi uygulanır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56