Beko Çamaşır Makinesi E07 Hatası: Ne Yapmalı?

Beko çamaşır makinesi E07 hatası sıklıkla rastlanılan arızalardan birisidir. Bu sorunun çözümünü kişiler evde deneyebilmektedir. Çamaşır makinesinde E07 hatasının verilmesinin sebebi su seviye sensörünün hatalı olmasıdır. Makineyi resetlemek hata kodunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Beko Çamaşır Makinesi E07 Hatası Çözümü

Beko çamaşır makinesi E07 hatası görüldüğü zaman başlatma ve kapatma tuşuna uzun süreli basarak resetleme yapmak gerekir. Başlat tuşuna basarak resetleme yaptıktan sonra test programına giriş yapıp sorunu halletmek mümkün olmaktadır. Beko çamaşır makinesi E07 hatası çözümü:

  • Makinenin başlatma ve kapatma tuşlarına aynı anda uzun süreli (10 saniye kadar) basmak resetleme yapılmasını ve bu sayede hatanın silinmesini sağlamaktadır.
  • Resetleme işlemi sonrası bütün ledler aynı anda yanıp söner ve bu işlemi takiben test programına giriş yapmak gerekir.
  • Test programı ile birlikte bütün ventillerde su alımı sağlanarak işlem sonlandırılır ve makinenin düzelmesi beklenir.

Gerekli boru kontrolleri yapılıp sabun artıklarının ve kirlerin temizlenmesi de sağlandıktan sonra muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır. Eğer ki sorun devam ederse bir teknik servisten yardım almanız önerilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Beko çamaşır makinesi E07 hatası ne anlama geliyor?

Beko çamaşır makinesi E07 hatası, su drenajında bir sorun olduğunu gösterir.

Beko çamaşır makinesi E07 hatası nasıl çözülür?

Beko çamaşır makinesi E07 hatasını çözmek için öncelikle makinenin fişini çekin ve bir süre bekleyin. Ardından, filtre, borusu ve bağlantı noktalarını temizleyin ve makineyi yeniden çalıştırın. Hata devam ederse, bir teknik servis çağırmak en iyi seçenektir.

Beko çamaşır makinesi E07 hatası neden olur?

Beko çamaşır makinesi E07 hatası, su drenajı sorunları nedeniyle oluşabilir. Su borusunda tıkanıklık, pompanın çalışmaması veya bağlantı noktalarında sorunlar, E07 hatasına neden olabilir.

Beko çamaşır makinesi E07 hatası önlenmesi için ne yapabilirim?

Beko çamaşır makinesi E07 hatasını önlemek için, makineyi kullanmadan önce giysilerdeki fazla suyu çıkarmak için tamburu iyi bir şekilde sallayabilirsiniz. Ayrıca, borusu ve bağlantı noktalarını düzenli olarak temizlemek ve kontrol etmek de yardımcı olabilir.

Beko çamaşır makinesi E07 hatası için teknik servisi nasıl arayabilirim?

Beko çamaşır makinesi E07 hatası için teknik servisi aramak için, Beko resmi web sitesindeki müşteri hizmetleri sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca, Beko’nun telefon numarasını kullanarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ve bir teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56