Beko Çamaşır Makinesi E07 Hatası

Beko çamaşır makinesi E07 hatası sıklıkla rastlanılan arızalardan birisidir. Bu sorunun çözümünü kişiler evde deneyebilmektedir. Çamaşır makinesinde E07 hatasının verilmesinin sebebi su seviye sensörünün hatalı olmasıdır. Makineyi resetlemek hata kodunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Beko Çamaşır Makinesi E07 Hatası Çözümü

Beko çamaşır makinesi E07 hatası görüldüğü zaman başlatma ve kapatma tuşuna uzun süreli basarak resetleme yapmak gerekir. Başlat tuşuna basarak resetleme yaptıktan sonra test programına giriş yapıp sorunu halletmek mümkün olmaktadır. Beko çamaşır makinesi E07 hatası çözümü:

  • Makinenin başlatma ve kapatma tuşlarına aynı anda uzun süreli (10 saniye kadar) basmak resetleme yapılmasını ve bu sayede hatanın silinmesini sağlamaktadır.
  • Resetleme işlemi sonrası bütün ledler aynı anda yanıp söner ve bu işlemi takiben test programına giriş yapmak gerekir.
  • Test programı ile birlikte bütün ventillerde su alımı sağlanarak işlem sonlandırılır ve makinenin düzelmesi beklenir.

Gerekli boru kontrolleri yapılıp sabun artıklarının ve kirlerin temizlenmesi de sağlandıktan sonra muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır. Eğer ki sorun devam ederse bir teknik servisten yardım almanız önerilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56