Beko Çamaşır Makinesi Yıkamaya Neden Geçmiyor?

Beko çamaşır makinesi yıkamaya geçmiyor sorununda makine suyu alır fakat yıkama teknesi dönmez. Bunun birçok nedeni mevcuttur. Yıkama teknesinin dönmesini sağlayan makine ile dönme komutu veren mekanizmadaki kayışın koması böyle bir soruna yol açabilir. Makinenin aşırı kireçlenmeden dolayı motorun yanması ya da motorda bulunan kömürün yanıp bitmesi üzerine gerçekleşen bir problem de olabilir. Çamaşır makinesi hakkında herhangi bir ön donanımımız olmadığı sürece makinenizdeki arızaları tespit etmeye çalışmayalım.

Çamaşır makinenizde daha ciddi arıza problemlerine yol açabilirsiniz. Beyaz eşyalar hassas araçlar olduğu için başka faktörler de programın takılmasına sebep olabilir. Her anlamda önemli olan problemlerin çözümünde doğru yolu tercih etmektir. Doğru ve bilinç dışı hareket etme durumunda büyük sorunları da beraberinde getirebilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Yıkamaya Geçmiyor Çözümü

Beko çamaşır makinesi yıkamaya geçmiyor çözümü;

  • Makinenin teknesinin ve dönme işlemini gerçekleştiren kayışın değişmesi gerekir.
  • Teknenin dönmesini sağlayan motorun kömürünün değişmesi ya da komple motorun değişimi sağlanmalı.
  • Eğer ki makinenizi parçalarını değiştirme işlemini başaramayacağınızı düşünüyorsanız, Beko teknik servisi ile iletişime geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Beko çamaşır makinesi yıkamaya geçmiyor ne yapabilirim?

Beko çamaşır makinesi yıkamaya geçmiyorsa, öncelikle makinenizin fişini prizden çıkarın ve bir süre bekleyin. Daha sonra tekrar takın ve yeniden deneyin. Eğer sorun devam ederse, kullanım kılavuzunda belirtilen hata kodlarını kontrol edin ve teknik servisi arayarak yardım isteyin.

Beko çamaşır makinesi programları çalışmıyor ne yapabilirim?

Beko çamaşır makinesinin programları çalışmıyorsa, öncelikle program seçim düğmesinin doğru konumda olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra makinenin fişini prizden çıkarıp bir süre bekleyin. Fişi tekrar takarak yeniden deneyin. Sorun devam ederse, teknik destek için Beko servisine başvurun.

Beko çamaşır makinesi su almıyor ne yapabilirim?

Beko çamaşır makinesi su almıyorsa, öncelikle su musluğunun açık olduğundan emin olun. Daha sonra makinenin filtresini temizleyin ve su giriş hortumunu kontrol edin. Eğer sorun devam ederse, teknik destek için Beko servisine başvurun.

Beko çamaşır makinesi tambur dönüyor ama su boşaltmıyor ne yapabilirim?

Beko çamaşır makinesinin tamburu dönüyor ancak su boşaltmıyorsa, öncelikle su tahliye hortumunu kontrol edin. Hortumun tıkalı olması durumunda açın. Ayrıca makinenin filtresini temizleyin. Eğer sorun devam ederse, teknik destek için Beko servisine başvurun.

Beko çamaşır makinesi sıkma işlemi yapmıyor ne yapabilirim?

Beko çamaşır makinesi sıkma işlemi yapmıyorsa, öncelikle makinenin yükünü azaltın. Aşırı yüklenme durumunda makine sıkma işlemi yapmayabilir. Daha sonra sıkma programının doğru seçildiğinden emin olun. Sorun devam ederse, teknik destek için Beko servisine başvurun.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56