Beko Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor

Bulaşık makineleri, bulaşıkların çok yüksek sıcaklıktaki sular ile yıkanmasını sağlamasının dışında kurutma işlemlerini de tamamlıyor. Böylelikle programı tamamlanmış olan bulaşık makinesinden çıkartılan bulaşıklar, doğrudan raflarına yerleştirilebiliyor. Ancak yoğun kullanıma maruz kalan ve çeşitli olağan dışı etkenlerin söz konusu olduğu makinenin kullanımları sırasın da Beko bulaşık makinesi kurutma yapmıyor gibi bir sorununun yaşanması muhtemeldir. Bir bulaşık makinesinde bulaşıkların yıkama sonrasında kurutulmaması gibi bir sorunun yaşanmasına neden olabilecek birden fazla etken söz konusudur.

Beko Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor

Bulaşıkların hatalı şekilde yerleştirilmiş olması en sık görülen etkenlerin başında gelir. Bulaşıkların makinedeki yerleşimleri hem yıkama hem de kurutma işlemlerinde en iyi performansın elde edilebilmesi açısından çok önemlidir. Bu kapsamda da bulaşıkların, makineye kılavuzunda belirtildiği şekilde yerleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Bulaşık Makinesi Neden Kurutmaz?

Parlatıcılar, bulaşık makinesinde kurutma işleminin sağlanmasına yardımcı olacak kapsamlı buharın oluşturulmasında önemli etkilere sahiptir. Eğer parlatıcı yeterli miktarda değil ise kurutma işlemi tam performans olmaz. Bu yüzden ideal ölçüde parlatıcı kullanımına dikkat edilmelidir.

Bulaşık makinesinin ısıtma mekanizması veya termostat parçasında teknik arızalanma mevcut olabilir. Bu durumda ilgili iki parça kontrol edilir ve gerekli olması halinde parçaların orijinal yedekleri ile değişimi uygulanır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56