Bosch Buzdolabı Üst Kısmı Soğutmuyor

“Bosch buzdolabı üst kısmı soğutmuyor.” sorunu, Bosch kullanıcılarının sıklıkla karşı karşıya geldiği bir problemdir. Buzdolabı tasarımları, birbirinden farklı olduğundan dolayı, arızalı kısmın hangi bölüm olduğunun tespit edilmesi gerekmektedir. Çünkü bazı buzdolaplarında dondurucu üst kapağın olduğu yerde, bazı buzdolaplarında ise alt kapağın bulunduğu noktada yer almaktadır. Özetle, soğutucu ya da dondurucu işlevlerinden hangisinin arızalı olduğu tespit edilmelidir.

Bosch Buzdolabı Soğutmuyor

Tek taraflı soğuma işlevinin gerçekleşmemesi, buzdolabının arka kısmında yer alan filtrenin tıkanması sonucu oluşmaktadır. Bu filtre, soğutucunun dışarıya çıkardığı havayı süzer ve zararlı maddelerin filtrede takılı kalmasını sağlar. Uzun kullanım süreleri sonucunda filtre görevini yerine getiremediğinden, soğutma işlevi gerçekleşemez. Soğutma işlevi gerçekleşmediği için, buzdolabında bulunan dondurulmuş gıdalar, günlük tüketim süresi olan yiyecek ve içecekler bozulur.

Bosch Buzdolabı Üst Kısmı Çalışmıyor Sorununun Çözümü

Bu sorunun çözülebilmesi için, buzdolabının arka kısmında yer alan filtrenin çıkarılması gerekmektedir. Çıkarıldıktan sonra bu filtrenin güzelce temizlenip, yerine takılması gerekmektedir. Bunun uygulamasını, Bosch kullanıcıları da gerçekleştirebilmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56