Bosch Bulaşık Makinesi E21

Yeni nesil teknolojinin kullanılarak üretildiği teknoloji ürünleri olan Bosch bulaşık makineleri, arıza durumunda belirli hata kodlarını göstermeye yönelik olarak tasarlanmışlardır. Bosch bulaşık makinelerinde en çok görülen arızalardan biri olan E21 arızası nedeniyle, makine içerisindeki sirkülasyonun devamlılığı sağlanamaması durumu söz konusu hale gelir. Bosch bulaşık makinesi E21 hata kodunu alan kullanıcılar için, sirkülasyon pompası arızalarının göstergesi söz konusudur. Bosch bulaşık makinelerinde E21 hata kodu;

  • Sirkülasyon pompasının eskimesi
  • Sirkülasyon pompasının arızalanması
  • Sirkülasyon pompasının gevşemesi durumlarında ekranda görülebilir

Sirkülasyon pompasında sorun işaretçisi olan Bosch bulaşık makinesindeki E21 hatasının görüldüğü ekranda hiçbir şekilde oynama yapılmadan cihazın fişinin çekilmesi gereklidir.

Bosch bulaşık makinelerinin modeline göre farklı sirkülasyon pompası kullanılmaktadır. Amatör şekilde yapılacak müdahaleler nedeniyle daha büyük sorunların ortaya çıktığı görülebileceği gibi E21 hatasının sürekliliğini koruması durumu da söz konusu hale gelebilir.

Bosch bulaşık makinelerinde mevcut olan sirkülasyon pompa sorunu görüldüğünde tamir veya değişim işlemlerinin gerçekleştirilerek en iyi sonuçlara ulaşılarak hatanın ortadan kaldırılabilmesi sağlanır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56