Beko Çamaşır Makinesi Leke Çıkarmıyor?

Beko çamaşır makinesi leke çıkarmıyor sorunu sıklıkla karşılaşılan ve çözümü aranan bir sorundur. Bu sorunun sebebi kalitesiz deterjan kullanımı, sıkma işlemlerinin yeterli olarak gerçekleştirilmemesi ve temiz suyun yeteri kadar makine içerisinde dolaşım yapmaması bulunmaktadır. Sorunun çözümü için öncelikle evde yapılabilecek bazı işlemler bulunmaktadır.

Beko Çamaşır Makinesi Leke Çıkarmıyor Sorunu Çözümü

Beko çamaşır makine leke çıkarmıyor sorununun çözümünü kişiler evde de sağlayabilmektedir. Öncelikle filtreleri temizlemek ve borulara bir şey sıkışıp sıkışmadığını kontrol etmek yapılması gereken işlemlerdir. Deterjan değişikliği yapmak da bu sorunun ortadan kaldırılmasında etkili olabilmektedir. Çamaşır makinesi leke çıkarmıyor sorunu çözümü:

  • Öncelikle filtreyi ve makine kazanını temizlemek, borulara bir şey sıkışıp sıkışmadığını kontrol etmek gerekmektedir.
  • Bu işlem sırasında ortalığın kirlenmemesi adına örtü sermek önerilmektedir.
  • Filtre ve kazan temizliği yapıldıktan sonra çamaşır makinesi temizleyiciler de tam temizleme sağlamak için kullanılabilmektedir.
  • Çamaşırları yıkarken kullanılan deterjanı değişmek de bu sorunun çözümünde etkili olabilmektedir.
  • Su dolaşımını sağlamak için test girişi yapmak da su sensörlerinde bir hata varsa sorunun ortadan kalkmasını sağlayacağı için etkili olmaktadır.

Bütün bu işlemler sonucu makinede bir iyileşme görülmezse daha büyük çaplı sorunlar göz önüne alınarak kişilerin bir teknik servis ile irtibat kurması gerekmektedir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56