Siemens Bulaşık Makinesi CL Hatası

Siemens bulaşık makinesi CL hatası kimi zaman kişilerin karşılaştığı sorunlardan birisidir. Makineler kurulu oldukları düzen içinde birbirini etkileyen birçok sorundan dolayı arıza gösterebilirler. Bu arızaların her birinin farklı kodları bulunmaktadır. Kodların anlamını öğrendiğiniz takdirde sorunun ne olduğunu kolaylıkla anlamanız mümkün olacaktır.

Siemens bulaşık makinesinde karşınıza çıkan cl hatasının anlamı çocuk kilidinin açık olmasıdır. Çocuk kilidi açık olduğu zaman makine CL şeklinde hata kodu vermektedir. Bilindiği üzere çocuk kilidi açıkken makinenizi çalıştırmanız mümkün olmayacaktır.

Siemens Bulaşık Makinesi CL Hatası Çözüm

Siemens bulaşık makinesi CL hatası ile karşılaştığınız zaman gerekli adımları takip ettiğiniz takdirde bu sorundan kolaylıkla kurtulmanız mümkün olacaktır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak:

  • Bulaşık makineniz cl hatası verdiği zaman makinenizin hiçbir tuşu çalışmayacaktır.
  • Bulaşık makinenizin başlatma düğmesine 3-5 saniye kadar basınız. Daha sonra bip sesini duyduğunuz zaman anahtar sembolü kaybolmuş olacaktır.
  • Bazı modellerde ise ‘rpm’ ve ‘tamamlandı’ tuşları bulunmaktadır. Bu tuşlara aynı anda basarak çocuk kilidini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bahsedilen adımları takip ederek kolaylıkla çocuk kilidini devre dışı bırakmanız mümkün olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56