Beko Çamaşır Makinesi Motor Dönmüyor

Çamaşır makinelerinin yüksek devir hızları güçlü motorları ile sağlanabiliyor. Bu çerçevede de Beko çamaşır makinesi motor dönmüyor sorunu makinede ciddi bir problem olduğuna işaret etmektedir. Makinenin kullanılamamasına neden olan bu sorun için en hızlı şekilde müdahale edilmesi gerekliliği bulunur. Çamaşır makinesinin motorunun dönmemesi sorununa neden olan faktörler ve bunlar için uygulanabilecek müdahaleler;

Çamaşır makinesinin motoruna giden kablolarda veya bağlantı soketlerinde gevşeme ya da tahribat meydana gelmiş olabilir. Kablolar kontrol edilerek gevşek ise sağlamlaştırılır veya arızalıysa kablolar değiştirilir.

Çamaşır makinesi motorundaki hız modülü arızası ya da genel motor arızası söz konusu olabilir. Bu durumda makinenin motoru sökülerek, gerekli onarım müdahaleleri uzman kişilerce yapılmalıdır. Sağlıklı sonuç alınamadığı durumlarda motor değişimi uygulanır.

Son olarak program aygıtı arızalı olabileceğinden program aygıtı kontrol edilir ve motor dönüşünü sağlayacak sinyal gönderimi sorununun çözülmesi sağlanır. Eğer sorun çözülemez ise program aygıtı değişimi uygulanır.

Şeklindedir. Bu müdahaleler ile motorun dönüşü ilk günkü verimliliğinde olması sağlanabilmektedir.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA