Samsung Bulaşık Makinesi H3 arızası

Merhaba değerli kullanıcılar;
Samsung bulaşık makinelerinde beliren h3 arızası, yön kontrol valfındaki konum hatasından kaynaklanmakta olan bir sorundur. Su akışını kontrol eden valf elektrikten kaynaklı olan sorunlardan kaynaklı olarak hata verebilir. Bu tarz zamanlarda cihazın kullanma talimatına uygun bir şekilde davranarak, tüm adımları uygulamalı ve herhangi bir sonuç alamadığınızda ise durumu doğrudan teknik servise bildirmeyi tercih etmelisiniz.

***Bulaşık makinesinin fişini çekerek gücün bağlantısını tamamen kesin. Güç düğmesine bastığınızda ön panelin yanmadığından tam olarak emin olun. Bulaşık makinesine gidecek olan suyu kesebilmek adına valfı kapatın.

***Bulaşık makinesinin kapağı açık konumdayken iç kapı panelinden vidaları çıkararak dış kapı panelinin ayrılmasını sağlayarak ara birimi kontrol panelinden ayırın. Dış kapı panelinin çıkarılmasını sağlayın.

***Su giriş vanasının sökülmesini sağlayarak, yeni su giriş vanasının takın. Montaj vidasıyla sabitlenmesini sağlayarak işlemi sonlandırın.

***Sadece teknik bilgiye sahip olanların yapması gereken işlemler halindedir. Öte yandan bu sorunun yüzde yüz bir şekilde sona ermesi ve yeniden bulaşık makinesini aktif bir şekilde kullanmaya devam edebilmek için teknik servise danışmalısınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56