Samsung Bulaşık Makinesi E4 Hatası

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz Samsung marka bulaşık makinelerinde kullanım süresince karşılaşabilecek bazı hata kodları mevcuttur ki bunlardan birisi de E4 olmaktadır. Bu koda bağlı sorun Samsung markasına ait her modelde yaşanabilecek bir sorundur.

Peki bu hata kodunun manası nedir, ne yapılmalı?

E4, tamamen makinenizde meydana gelen beslenme sorunlarında karşımıza çıkabilmekte, durum karşısında ise uygulanabilecek bazı çözümler bulunmaktadır.

Beslenme hortumlarının kontrolü

Makinenizi su aracılığı ile besleyen hortumların kırık, hasarlı veya tıkanık olup olmadığını, şebekenizde su bulunup bulunmadığını kontrol ediniz. Şayet besleme hortumunun hasar gördüğüne eminseniz bunun değişimi gerekmektedir ki bu noktada işinde uzman bir teknik servisin yardımını almanız gerekmektedir.

Şebeke suyu kontrolü

Yaşadığınız bölgeden evinize gelen şebeke suyunun kalitesi ve basıncının bulaşık makinenizin yıkama programları için yeterli olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır.

Bu kontrol ve tespitlerinize rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorsanız bir teknik servis uzmanı yardımına başvurup, farklı sebeplerin tespit ve onarımını sağlayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56