Beko Çamaşır Makinesinde Musluk İşareti Ne Anlama Geliyor?

Çamaşır makinesinin gösterge ve kontrol panelinde yer alan tüm ışıklar, makinenin mevcut işlemine dair bilgi verdiği gibi olası sorunlar hakkında da kullanıcıya bilgi aktarımı sağlar. Beko çamaşır makinesi musluk işareti de bu tip durumlardan birisidir. Özellikle de dijital gösterge ekranında musluk işaretinin çıkması, makinede su bağlantısı ile ilgili bir problem söz konusu olduğunu göstermektedir. Dijital gösterge ekranında musluk işaretinin görülmesi durumunda yapılması gerekenler;

Çamaşır makinesinin bağlı olduğu musluğun açık olup, olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Musluk açıksa şebekede su olup, olmadığı kontrol edilmelidir.

Çamaşır makinesinin su giriş hortumunun tıkanmış ya da delinmiş olması kontrol edilir. Eğer delinmiş ise yenisiyle değiştirilirken, tıkanmış ise tıkanıklık giderilir.

Su seviye anahtarı arızalı olabilir. Bu durumda su seviye anahtarı değiştirilerek, sorun giderilir.

Makinenin program aygıtı sorunu olabilir. Bu durum su alım fonksiyonu için akım iletiminin gerçekleştirilememesine neden olur ve su alımı gerçekleşmez. Bu durumda program aygıtı onarımının uygulanması gerekir.

Şeklindeki hususlardan oluşmaktadır. Böylelikle su alımı sorunsuzca yeniden sağlanabilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56