Beko Çamaşır Makinesi Leke Bırakıyor

Çamaşır makineleri ile birlikte artık çamaşırları çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde son derece kaliteli bir yıkayabilme imkanına sahip olunabiliyor. Bu yüzden de günümüzde son derece yoğun ve sık şekilde kullanılan çamaşır makinelerinde zamanla çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Bu şekilde sık görülen sorunlardan birisi olan Beko çamaşır makinesi leke bırakıyor sorunu da ciddi bir durumdur. Çünkü çamaşırların ciddi seviyede zarar görmesine neden olabilecek bu duruma yol açabilecek birden fazla etken bulunur. Bununla birlikte söz konusu lekelerin niteliğine göre de sorun ve çözümleri değişkenlik göstermektedir.

Bu kapsamda;

Çamaşırlarda pas lekesi kalıyor ise, makinenin kazanında paslanmaya neden olabilecek ‘metal cisimler’ söz konusu olabilir. Bu durumda paslanmaz çelik temizlik malzemeleriyle pas temizliği yapılmalıdır.

Çamaşırlarda deterjan ya da yumuşatıcı lekesi kalıyor ise ya çok aşırı deterjan kullanılıyor ya da çok fazla çamaşır yükleniyordur. Bu iki olasılık değerlendirilerek, her ikisinin de kullanım kılavuzunda belirtilen ölçülerine uygun şekilde makineye koyulmasına dikkat edilmelidir.

Makinenin su tahliye pompası arızası ya da su tahliye hortumu tıkanıklığı durumunda da kir(leke) kalması mümkündür. Pompa arızalıysa yenisiyle değiştirilirken, hortum tıkalıysa tıkanıklığı giderilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56