Arçelik Bulaşık Makinesi H-3 Hatası

Bulaşık makinanızda h-3 hatası nadir görülen bulaşık makinası sorunlarıdır.
Bulaşık makinası ekranında h3 hatası ile karşılaştığınızda aklınıza ilk gelecek olan makinanın su akıtmaması durumudur. Makinanız çalışmaya başladıktan sonra önce durulama işlemi yapar ve daha sonra suyu ısıtma işlemine geçer.

Bu aşamadan sonra makina ekranınızda h-3 hatasıyla karşılaşırsanız makinanızın herhangi bir yerinde su kaçağı olabilir.

Böyle bir durumda makinayı kapatarak fişten çekiniz ve makinayı bulunduğu yerden çekerek altında su olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer makina altında su birikmiş ise suyun nereden geldiği tespit edilmeye çalışılır. İlk olarak gider borusu tıkandığından makina su akıtmış olabilir, boru kıvrılmış olabilir. Kontrol edildikten sonra makina tekrar fişe takılarak bulaşık makinasının çalıştırılması denenebilir.

İkinci olarak yüksek voltajdan kaynaklı olarak h-3 hatası verebilir. Bu durumda makina kısa devre yaparak sigortaların atmasına neden olabilir. Böyle bir durumda makinayı resetleme işlemi denenebilir. Resetleme işlemi için başlat düğmesine üç saniye basılı tutularak yapılmaktadır. Resetleme işlemi yapılmasına rağmen sorun devam ediyor ise Arçelik servisi ile görüşülmelidir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56