Arçelik Bulaşık Makinesi Başlat Düğmesi Yanıp Sönüyor!

Arçelik Bulaşık makinesi kullanıcısı olarak karşılaşabileceğiniz sorunlardan birisi de bulaşık makinesinin başlat düğmesinin yanıp sönme durumudur. Bu duruma neden olabilecek sebepler aşağıda sıralanmıştır.
Bu ihtimallerden ilki şebeke suyunun kesilmiş olma ihtimalidir.

Eğer makinanıza gelen suda bir kesinti varsa bu durumda bulaşık makinanız su alamadığı için çalışmayacak, başlat düğmesinde yanıp sönme uyarısı verecektir. Böyle bir durumda bulaşık makinasının fişini çekmeniz gerekmektedir. Fişi çekmemeniz durumunda bulaşık makinanız su alamadığı için makinanız büyük bir hasar alabilir.

İkinci ihtimal ise makinaya yerleştirilen bulaşıkların alt ya da üst pervaneye çarpması durumudur. Böyle bir durum var ise bulaşıklar pervaneye zarar verecektir. Bu durumda makinanızı açıp içerisindeki bulaşıkları uygun şekilde yerleştirmeniz, pervaneye çarpıp çarpmadığını kontrol etmeniz uygun olacaktır.

Bunların dışında karşılaşabileceğiniz bir diğer ihtimal ise makinanın deterjan kutusunda yeterli deterjan olmaması, makine tuzu ve parlatıcısı olmaması durumudur. Bulaşık makinası yıkamaya başlatılmadan önce makinaya koyulacak malzemelerin yeterli olduğu kontrol edilmelidir.

Bu ihtimaller eğer sorununuzun çözümünde yeterli olmuyor ise Arçelik teknik servisine başvurmanız uygun olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56