Vestel Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinelerin 2 adet pervane bulunur. Çoğu kullanıcı bu pervanelerin tek görevinin farklı bir bölmeden gelen suyu dönerek makinenin iç haznesine dağıtmak olduğunu düşünebilir. Fakat öyle değildir. Dikkat ederseniz pervanelerin üzerinde delikler bulunmaktadır. Pompa yardımıyla gönderilen su bu deliklerden çıkarak, pervanenin de dönmesi ile bulaşıkları yıkamaktadır. Fakat bazı arızaların sonucunda pervaneler görevini yerine getiremez ve bulaşıklar yıkanamaz. Veya bazen su gelebilir fakat pervaneler dönmeyebilir. Eğer vestel bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor gibi bir şikayetiniz var ise nedenlerini ve çözümlerini alt tarafta maddeler şeklinde yazalım.

– Eğer pervaneleri temizlemek için söktüyseniz, tam oturtamadığınızdan dolayı zamanla dönmeden kaynaklanan oluşabilecek bir temassızlıktan dolayı hareketi kesmiş olabilir. Pervanelerini kontrol ederek böyle bir durumun olmadığını sağlayabilirsiniz. Bundan sonra bahsedeceğimiz durumlarda ise teknik destek alarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

– Pervaneler makinenize gelen tazyikli su hem pervaneden suyun çıkmasını, hem de tazyik gücü ile pervanelerin dönmesini sağlar. Burada motorun görevini tam yapmaması suyun tazyikli gelmesini önler ve pervaneleri döndürecek gücü sağlayamaz.

Elektronik kartta bir sorun var ise motor tam güç ile çalışamayabilir. Bu durumda elektronik kart değiştirilerek sorun giderilebilir.

İlk öneriyi gerçekleştirdikten sonra hala pervaneler dönmüyor ise yapmanız gereken şey teknik servis ile iletişime geçmektir. Alanında bilgili kişilerin motoru ve kartı kontrol ederek sorunun neyde olduğunu tespit etmesi üzerine değişim veya onarım yaparak arızayı giderecektir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56