Vestel Bulaşık Makinesi Sigorta Attırıyor

Bir yerde elektrik var ise kesinlikle sigorta da vardır. Çünkü sigortalar koruma amaçlı takılan; hem elektronik cihazlarımızı hem de yangın veya elektrik çarpılması gibi durumların önüne geçen güvenlik görevlilerimizdir. Eğer makineniz sigorta attırıyor ise makinenize çıplak elle dokunmayarak yaklaşmanızı öneririz. Elektrik işlerinden anlamıyor iseniz makineye hiç yaklaşmamanızı, teknik destek alarak arızayı gidermenizi öneririz.

Eğer Vestel bulaşık makinesi sigorta attırıyor ise makinede kaçak, prizde sorun, makine içi arızaları gibi durumlar olabilir.

Daha detaylı inceleyelim.

– İlk olarak takılı olduğu prizde veya makinenin fişinde bir yanma izi var ise bu durum sigorta attırabilir.

– Makinenin elektrik girişinde oluşabilecek bir kayma, kablo çıkışı gibi durumlardan dolayı makinenin şasesine değmesi sonucunda kısa devre yaparak sigortayı attırabilir. Bu durum çok tehlikelidir. Çünkü makine demir bir şasi ve dış kapaklara sahiptir. Buda elektriği ilettiğinden dokunduğunuz anda elektrik çarpar ve duruma bağlı size de hasar verebilir. Bu nedenle hiçbir şekilde makinenize çıplak elle veya tamamen metal bir şeyle dokunmayınız.

– Makinenin elektronik aksamında bir sorundan dolayı kısa devre olabilir. Bu durumda kablolar değiştirilir veya gerekli çözüm sağlanır.

– Makinenin parazit kondansatöründe bir bağlantı kopması veya kondansatörün bozuk olması durumunda sigorta atar. Kondansatör değişimi ile arıza çözülür.

Sigorta attırma durumları biraz tehlikeli bir durumdur. Çünkü akımın yüksek bir şekilde çekiliyor anlamına gelmektedir ve bu kaçak olabilir. Bu nedenle işinden anlayan kişilerin arızayı çözmesini sağlamanız daha güvenli bir durum olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56