Beko Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçmiyor

Beko çamaşır makineleri dahilinde mevcut geniş fonksiyonellikleri ile ihtiyaca uygun şekilde kullanım imkanı bulunuyor. Özellikle de Beko çamaşır makinesi sıkmaya geçmiyor sorununda bu tip fonksiyonlardan kaynaklı olabilir. Kullanıcı tarafından ‘sıkma iptali’ fonksiyonu kullanılır ise, yıkama sonucunda sıkma fonksiyonu gerçekleşmez.

Ancak böyle bir seçimi yapılı değil ise;


Su tahliye pompası arızalı olduğundan, su tahliye edilemeyeceği için makine sıkma yapamaz. Bu durumda su tahliye pompası yenisi ile değiştirilerek, sorun çözülür.

Su tahliye hortumu tıkalı olduğunda su tahliye edilemediği için sıkma yapamaz. Bu durumda su tahliye hortumu sökülerek, tıkanıklık giderilir.

Çamaşır makinesi devir kartı arızası sonucunda da sıkma işlemi gerçekleştirilemeyebilir. Bu durumda gerekli kontroller yapıldıktan sonra arıza tespit edilirse yenisi ile değişimi gerçekleştirilir.

Motorda kömür bitmiş olması durumunda sıkma yapamaz. Motor kömürü değiştirilerek, sorun çözülür.

Motor arızası bulunması durumunda makine sıkma yapamaz. Bu durumda motor arızalıysa yenisiyle değiştirilir.


Olasılıkları değerlendirilerek, sorunun çözümü pratik ve ekonomik bir şekilde sağlanabilmektedir. Profesyonel destek alınması sürecin daha basit ve daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56