Beko Çamaşır Makinesi Başlamıyor

Günlük yaşantı içerisinde çok sık kullanılan çamaşır makinelerinde zaman içerisinde çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Özellikle de Beko çamaşır makinesi başlamıyor gibi bir sorun tüketicilerin sıkça yaşadıkları sorunların başında geliyor. Beko çamaşır makinesinin başlamamasına neden olabilecek pek çok olasılık bulunmaktadır. Bu noktada çamaşır makinelerinin temel çalışma prensipleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Çamaşır makinesinin başlamaması sorununda;

Çamaşır makinelerinin temel çalışma prensibi çerçevesinde güvenlik dolayısı ile kapağın tam kapanmaması durumunda çalışmaya başlamaz. Bu yüzden ilk olarak kapak kontrol edilir. Kapağın tam kapanmamış olması, kilidinin bozulmuş olması ya da contalarının erimiş olması mümkündür. Bu durumlarda kilit ve conta değişimi uygulanarak, sorun çözülebilir.

Çamaşır makinesinin kazanı ve motoru arasında bulunan kayışın yerinden çıkmış olması ya da kopmuş olması da başlamamasına neden olur. Üst kapağı açılarak kayış kontrol edilir, yerinden çıkmışsa yerine takılır. Ancak kopmuş ise yenisi takılır.

Çamaşır makinesinin dengesiz akımlardan dolayı elektronik devresinde de karışıklık yaşanmış olabilir. Böyle bir durumda makinenin modeline uygun ‘resetleme’ yöntemi ile resetlenmesi gerekir. Bu işlemin uzman personeller tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.

İşlemleri sırası ile gerçekleştirilerek, sorun çözülebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56