Samsung Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Erken Alıyor

Samsung çamaşır makinesi kullanıcıları bazı zamanlarda çamaşır makinelerinin çok erken bir şekilde yumuşatıcıyı aldığından şikayet edebilir. Bu sorunun temel kaynağı ise, yumuşatıcının normal olması gerektiğinden daha fazla şekilde doldurulmasıdır. Belirtilen miktarlarda yumuşatıcının doldurulması halinde bu sorunun önüne tamamen geçilmiş olunur.

* Çamaşır makinesi bölmelerinde deterjan ve yumuşatıcıların toplam olarak doldurulması gereken alanlar çizgi halinde belirtilmiştir. Bazen kullanıcılar dalgınlıkla veya daha iyi etki görebilmek adına, bu alanların daha fazla doldurulmasını tercih edebilir.

* Sonuç alarak makine tarafından sadece ihtiyaç olan kadar deterjan ve yumuşatıcı alınırken, bazen makine tarafından bunların erken bir şekilde alınması söz konusu olabilmektedir.

* Özellikle yumuşatıcının çok fazla doldurulduğunu makine bölmesinin zorla kapatılmasından sonra daha net bir şekilde fark edebilirsiniz. Bu durumda tekrardan bölmeyi açarak yeterli miktardaki yumuşatıcı ve deterjan kullanmayı tercih etmeniz lazımdır. Aksi halde bu sorunun tekrar görülmesi mümkün olabilir.

*Yukarıdaki adımları uyguladığınızda ise, yumuşatıcının erken alınması sorununu kesin olarak ortadan kaldırabilmeniz söz konusu olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56