Beko Fırın Altı Pişirmiyor

Beko Fırın Altı Pişirmiyor sorunu sıklıkla yaşanan arızalar arasında yer almaktadır. Fırınlara 2 adet tepsi konularak hem yemek hem de hamur işi pişirebilirsiniz. Bu durum zamandan tasarruf etmenizi sağlarken elektrik enerjisini de az harcamanıza sebebiyet verecektir. Bazı sorunlarda altta bulunan tepsideki gıda pişmezken üstteki pişmektedir. Bazen de tepsideki yemeğin alt tarafı pişmeyebilir üst tarafı da yanabilir. Bütün bu sorunlar fırın arızasını ifade etmektedir.

Fırının içinin ısınması alt ve üst tarafta bulunan rezistanslarla olmaktadır. Fırını çalıştırdığınızda rezistans ısınacak ve fanın devreye girmesiyle bütün ısı fırına orantılı olarak dağıtılacaktır. Böylece randımanlı bir pişirme sağlayacaksınız. Ama bazı sorunlar gündeme geldiyse gıdaların altı pişmeyebilir.

Beko fırın altı pişirmiyor sorunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Rezistans arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Fan arıza yapmış olabilir.
  • Fırının pişirme ayarını doğru yapmamış olabilirsiniz.

Beko Fırın Altı Pişirmiyor sorunu yaşıyorsanız öncelikle fırın ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Fırın ısınmaya başlayınca alt ve üst bölümlerin ısı ayarlarını kontrol edin. Farklılıklar varsa bir arıza gündeme geldi demektir. Hemen Beko Fırın Servisi yardımı alarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56