Çamaşır Makinesi Kazan Dönmüyor

Çamaşır makinelerinin çalışmaması, ev halkını oldukça etkileyen ve mağdur eden önemli durumlardan biri. Bu nedenle çamaşır makineniz bozulduğunda, en kısa sürede tamirinin yapılmasını istemeniz gayet doğal. Çamaşır makinelerinde en fazla şikayet edilen arızalardan biri, kazanın hiç dönmeye başlamaması sorunudur.

Çamaşır makinenizin yıkama programını başlattığınızda tam olarak nereye kadar ilerlediğini takip edelim. Eğer suyu alıyor ve kazanın dönmesi durumuna kadar sorunsuz gelip, kazan dönmüyorsa sorun motorda demektir. Bu arıza olasılıklarını oldukça indirgeyen önemli bir gözlemdir. Makinenizin motor türüne göre farklı arıza ve onarım adımları geliştirilir.

Motor türü demişken burada bir parantez açıp, bunu açıklayalım. Çamaşır makinelerinde genelde iki farklı motor türü kullanılır. Bunlardan ilki kömürlü motor dedikleri motor türüdür. Kömür bitmesinden kaynaklı olarak arızalanır ve ona göre bir onarım işlemi yapılır. Bir diğer motor türü de manyetik motorlardır. Bu motorlarda arıza genelde yanma gibi durumlarla ortaya çıkar ve onarımı daha farklıdır.

Her iki motor türünde de kullanıcıların kendi başına onarmaya çalışmaması tavsiye edilir. Çünkü motor oldukça hassas bir konudur ve alanında uzmanlaşmış kişilerin müdahalesini gerektirir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56