Beko Kombi Ses Yapıyor

Beko Kombi Ses Yapıyor

Beko kombi ses yapıyor ise; bu durum genel olarak yıpranmaya bağlı oluşmaktadır. Kombiler içinde motorlu, pervaneli parçalar bulundurduğu için ve bu parçalar sürekli çalışmadan dolayı yıprandıkları için sesli biçimde çalışabilirler. Kombinin sesli veyahut gürültülü çalışması, çoğu zaman kombinin ya bakım zamanı gelmiştir ya da daha önce bakımları aksatılmıştır bundan ötürü meydana gelebilir. Bazen ise kireçlenmeden dolayı sesli çalışmaktadır. Böyle bir problemle karşılaştığınızda en mantıklısı, Beko yetkili servislerinden hizmet almak olacaktır.

Beko Kombinin Sesli Çalışmasının Nedenleri

Kombinin sesli şekilde çalışmasına sebep olan etkenlerden detaylı şekilde bahsedilecek olursa, bu etkenler sırasıyla şunlardır:

  • Fan motorundan dolayı sesli çalışabilir. Havanın içinde toz gibi kirli maddeler de hava ile birlikte baca fanının kanatlarına yapışıp kalabilir ve baca fan motorunun balansının bozulmasına veya fan motorunun zamanla sesli çalışmasına sebep olur,
  • Sirkülasyon pompasının zamanla aşınması ve yıpranması durumunda da bu problem ortaya çıkar,
  • Bunların dışında ana eşanjör, plaka eşanjör ve genleşme tankı ile kombi panelleri sebebiyle de bu sorunla karşılaşılmaktadır.
Tags:
444 78 56