Beko Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Beko Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Beko kombi sıcak su gelmiyor gibi sorunlar kombi kullanıcılarının büyük bir kısmında yaşanmaktadır. Bu sorunun başında şehir şebekelerindeki yüksek oranda kireçli sular gelir. Bu olayı takiben kombinizin uzun yıllar boyunca yoğun tempoda çalışması ve yıllık periyodik bakımlarının aksatılması veyahut hiç yapılmaması da bu problemi tetiklemektedir.

Sudaki kireç miktarı az olsa bile bakım yapılmamış kombilerde sıklıkla görülen arızaların en başında sıcak su problemi gelir. Kombiniz sıcak su vermiyorsa, ilk olarak şebeke hattınızdaki su basıncını kontrol etmelisiniz. Suyun yoğunluğunda herhangi bir azalma ve dalgalanma yoksa akla armatürler gelmelidir. Herhangi bir tıkanma durumu mevcut ise halledilmelidir.

Sıcak Su Gelmeme Problemi Nasıl Çözümlenir?

  • İlk yapmanız gereken şey gaz kontrolünü sağlamaktır,
  • Doğalgaz kesintisi yaşadıysanız eğer, kombi gaz valfinde biriken hava yüzünden kombi ateşleme yapmaz ve kombi sıcak su arızası meydana gelir. Bu tür bir durum ile karşılaşırsanız mutlaka kombi resetleme işlemi yapılmalıdır,
  • Kombinize birkaç kez reset attıktan sonra hala kombi çalışmıyor ve sıcak su vermiyorsa yetkili kişilere bildirilerek sorun çözülmelidir. 
Tags:
444 78 56