Bosch Bulaşık Makinesi C7 Hatası

Bosch bulaşık makinesindeki hata kodlarının bilinmesi sayesinde bulaşık makinesinin hangi sebeple bu hatayı ortaya çıkardığının görülebilmesi de oldukça pratik bir şekilde sağlanabilmektedir. Bosch bulaşık makinesi C7 hatası alanlar için, pervane gövdesinde sorun olduğunun işaretçisi olan durum görülebilir. Pervanede mevcut olan arızanın kaynağında su alması veya fanın görevini yerine getirmemesi problemi gelebilmektedir.

Bosch bulaşık makinesi C7 hatası çözümü için izlenecek yolun belirlenmesi sayesinde, fıskiyede mevcut olan olumsuz durumun ortadan tamamen kaldırılabilmesi sağlanır. Çözüm için gerekli yol haritası izlenmelidir.

C7 hatası görüldüğünde, bulaşık makinesinin pervanesinin yerinden çıkartılarak her noktasının temizlendiğinden emin olunması gerekmektedir. Temizlik yapıldıktan sonra tekrar yerine oturtularak bulaşık makinesi çalıştırılmalı ve hata alınıp alınmadığı görülmelidir.

Pervane nedeniyle meydana gelen C7 hatası, pervaneye fazla basınçlı su gelmesinden de kaynaklanabilir. Bulaşık makinesinin basınç ayarının yapılması ve gereğinden fazla seviyede basıncın oluşmadan çalıştırılmaları gereklidir.

C7 hatasına sebebiyet veren su hortumları girişinde meydana gelen sorunlar da kontrol edilmelidir. Su hortum girişlerinde mevcut olan problemler, ilerleyen zamanlarda ekstra maliyetlere yol açabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56