Bosch Bulaşık Makinesi İçinde Su Kalıyor

Bosch bulaşık makineleri pek çok kullanıcının ilk tercihi olmasından kaynaklı olarak her an kullanılabilir durumda olmadırlar. Sorun olmadan çalışan bir Bosch bulaşık makinesi, bulaşıkların yıkanmasının ardından içerideki suyu başarılı şekilde tahliye eder. Bosch bulaşık makinesi içinde su kalması durumu, bulaşık makinesinin suyu tahliye edemediği anlamını taşır.

Bosch kullanıcısı olanların bulaşık makinelerinin içerisinde su kalmasının nedenleri arasında değişkenlik gösteren unsurlar yer alır. Bosch makinelerinde nadiren de olsa programın sona ermesinin ardından resetleme gerekebilir. Teknik açıdan sorun oluşturmayan bir durum olmadığından dolayı, resetlemeyle kısa süre içerisinde sorun çözülebilmektedir. Onun haricinde;

– Pis su boşaltma hortumunda tıkanıklık veya katlanma durumu

– Süzgeçlerde tıkanma

– Atık su pompasında bloke durumu oluşması veya atık su pompasının kapağının yerine tam olarak oturmaması sorunları nedeniyle bulaşık makinesi içerisinde su kalabilir.

– Tıkanma veya blokaj durumunun oluşmasında, ilgili bölümlerin temizlenerek kullanılabilir hale getirilmesi gerekliliği söz konusudur.

Bosch bulaşık makinelerine yapılacak doğru müdahaleyle beraber içinde su kalması engellenerek eskisi gibi kullanılır duruma gelirler.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA