Bosch Bulaşık Makinesi Deterjanı Eritmiyor

Bosch bulaşık makineleri, bulaşıkların yıkanabilmesi adına oldukça büyük kolaylıkları beraberinde getiriyor oldukları gibi aynı zamanda etkili sonuçlar alabilmeye de olanak sağlıyorlar. Bosch bulaşık makinesinde deterjanın erimemesi nedeniyle, bulaşıkların etkili şekilde yıkanması engellendiği gibi aynı zamanda çeşitli sorunlar da oluşabilir.

Programın her zamanki normal seviyesinde çalıştırıldığında, kullanılan deterjanın erimemesine sebebiyet veren sorunların görülerek ortadan kaldırılmaları gerekir. Bosch bulaşık makinelerinin deterjanı eritmemesine sebep olan temel faktörler arasında;

*Pervane su deliklerinin açık olmaması

*Makinede yanlış su ayarı yapılması

*Fazla deterjan kullanılması

*Musluk basıncının yetersiz olması

*Su giriş hortumu filtresinde tıkanma

*Pompanın işlevini yerine getirmemesi yer alır.

Bosch bulaşık makinesi deterjanı eritmiyor arızası yaşayanlar için mevcut olan tüm sorunların çözümlerinin gerçekleştirilmesi basit olabileceği gibi kompleks de olabilir. Deterjan kaynaklı sorunlar yoksa ve bununla beraber gerekli noktaların temizlenmesi de sağlandıysa, bulaşık makinesinin deterjanı eritmemesi normal değildir.

Durulamanın artırılması, deterjanın değiştirilmesi ve yumuşatıcı ekleme gibi yöntemlerin uygulanması da bu sorunun çözümünü sağlamada etkili faktörlerden arasında yer alır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56