Bosch Bulaşık Makinesi Deterjanı Eritmiyor

Bosch bulaşık makineleri, bulaşıkların yıkanabilmesi adına oldukça büyük kolaylıkları beraberinde getiriyor oldukları gibi aynı zamanda etkili sonuçlar alabilmeye de olanak sağlıyorlar. Bosch bulaşık makinesinde deterjanın erimemesi nedeniyle, bulaşıkların etkili şekilde yıkanması engellendiği gibi aynı zamanda çeşitli sorunlar da oluşabilir.

Bosch Bulaşık Makinesi Deterjanı Eritmiyor

Programın her zamanki normal seviyesinde çalıştırıldığında, kullanılan deterjanın erimemesine sebebiyet veren sorunların görülerek ortadan kaldırılmaları gerekir. Bosch bulaşık makinelerinin deterjanı eritmemesine sebep olan temel faktörler arasında;

*Pervane su deliklerinin açık olmaması

*Makinede yanlış su ayarı yapılması

*Fazla deterjan kullanılması

*Musluk basıncının yetersiz olması

*Su giriş hortumu filtresinde tıkanma

*Pompanın işlevini yerine getirmemesi yer alır.

Bosch bulaşık makinesi deterjanı eritmiyor arızası yaşayanlar için mevcut olan tüm sorunların çözümlerinin gerçekleştirilmesi basit olabileceği gibi kompleks de olabilir. Deterjan kaynaklı sorunlar yoksa ve bununla beraber gerekli noktaların temizlenmesi de sağlandıysa, bulaşık makinesinin deterjanı eritmemesi normal değildir.

Durulamanın artırılması, deterjanın değiştirilmesi ve yumuşatıcı ekleme gibi yöntemlerin uygulanması da bu sorunun çözümünü sağlamada etkili faktörlerden arasında yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosch bulaşık makinesi deterjanı eritmiyor sorunu nasıl çözülür?

 1. Bosch bulaşık makinesi deterjanı eritmiyor sorununu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
 • Öncelikle, bulaşık makinesinin içinde deterjan bölmelerinde biriken kalıntıları temizlemek için deterjan bölmelerini kontrol edin ve gerekirse temizleyin.
 • Deterjanı doğru miktarda ve doğru şekilde eklediğinizden emin olun. Deterjanın kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun ve önerilen miktarı aşmadığınızdan emin olun.
 • Bulaşık makinesinin su giriş hortumunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Hortumda bir tıkanıklık varsa, temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.
 • Ayrıca, bulaşık makinesinin su püskürtme kollarının tıkalı olmadığından emin olun. Su püskürtme kollarını çıkarın ve üzerindeki kalıntıları temizleyin.
 • Bu adımları denedikten sonra sorun devam ederse, bir teknik servis çağırarak daha fazla yardım alabilirsiniz.

Deterjan bölmesindeki deterjan tamamen erimeden bulaşık yıkarsam ne yapmalıyım?

 1. Deterjan bölmesindeki deterjan tamamen erimeden bulaşık yıkamak durumunda kaldıysanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
 • Bulaşık makinesinin çalışmasını durdurun ve bulaşıkları çıkarın.
 • Deterjan bölmesini kontrol edin ve içinde biriken kalıntıları temizleyin.
 • Deterjanı doğru miktarda ve doğru şekilde eklediğinizden emin olun. Deterjanın kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun ve önerilen miktarı aşmadığınızdan emin olun.
 • Bulaşık makinesini yeniden başlatın ve yeni bir yıkama işlemi başlatarak bulaşıkları yıkayın.
 • Eğer sorun devam ederse, bulaşık makinesinin teknik bir sorunu olabilir ve bir uzmana başvurmanız gerekebilir.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56