Bosch Bulaşık Makinesi E01

Bosch bulaşık makinesi kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında E01 hatası gelir. Bulaşık makinelerinin her biri, kullanıcıların kolay kullanımı için tasarlanmış olmalarıyla beraber hata kodlarıyla belirli sorun olduğunun işaretçi verilir. Bosch bulaşık makinesi E01 hatası alan kullanıcılar, güç modülü veya güç noktasında voltajın düşük olduğunu bilmelidirler. Makinede yaşanan voltaj nedeniyle, makine içerisindeki sürmekte olan işlem için yüksek performans alınmasını engelleyici faktörlerden biri olarak ön plandadır.

Hem makine için hem de bulaşıklar için son derece olumsuz sonuçları beraberinde getiren hata kodlarından biridir. E01 hatasını alan kullanıcılar, belirli bir yol haritasını takip etmelidirler.

1-Güç sensörü kontrolü sağlanmalı ve kaçak durumu söz konusuysa kontrol edilmelidir.

2-E01 hata kotu görüldüğünde, elektrik seviyesinin genel durumuna bakılmalı eğer sorun sürekli olarak sadece bulaşık makinesinde devam ediyorsa voltajla alakalı güç dengeleyicisi kullanılması gereklidir.

3-Güç sensöründe sorun yaşandığı göründüğü zaman dilimlerinde, güç sensörünün değişmesi gerekliliği söz konusudur. Sensör değişmeden istenilen gücün elde edilmesi Bosch bulaşık makineleri için mümkün olmaz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56