Bosch Bulaşık Makinesi CL Hatası

Bosch bulaşık makinelerinde CL hatası ile karşı karşıya olanlar, çocuk kilidi modunun açık olduğunu bilmelidirler. Child Lock açılımına sahip olan CL, üretici firmanın çocuklara karşı önlem alınması tarafından eklenen bir sistemdir. CL hatasının nedeni, tamamen kilidin açık olmasına dayanır. Bosch bulaşık makinesi CL hatasının ortaya çıkmasına sebep olan faktör ve çözümü oldukça pratiktir.

Basit bir panel kilidi olarak tasarlanmasıyla beraber, çamaşır makinesi kullanıcıları tarafından aktive edilebileceği gibi kapatılabilme olanağını sağlar.

Yanlışlıkla ya da çocuklar tarafından Çocuk Kilidi “CL” modunun açılmasından kaynaklı olan hatanın alınması, kilidin kaldırılması yöntemiyle tekrar eski haline gelebilir. Bosch bulaşık makinesi modeline bağlı olarak çocuk kilidinin açılıp kapatılabilmesi değişkenlik gösterir.

CL hatası alındıktan sonra, genel olarak Bosch markalı bulaşık makinelerinde çözümün kaynağı basittir. Program seçilir, Start tuşuna basılır ve ardından anahtar işareti olan butona basılarak kilidin aktive edilmesi yada kaldırılması sağlanır. Bu yolun takip edilmesi sayesinde sonucun alınabilmesi oldukça kolay şekilde gerçekleştirdiği gibi, vakit kaybı yaşanmadan bulaşık makinelerinin çalışması sağlanabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56