Samsung Bulaşık Makinesi 4E Hatası

Samsung markası üretmiş olduğu kaliteli bulaşık makineleri ile birçok evin yaptığı tercihlerin başında gelmektedir. Ancak her marka bulaşık makinesinde olduğu gibi Samsung marka bulaşık makinelerinde zaman zaman hatalar ile karşılaşılmaktadır.

Samsung Bulaşık Makinesi 4E Hatası da bu hatalardan biridir. Bu hatanın anlamı ise; bulaşık makinesine su gelmediği anlamına gelir. Bu durumda bulaşık makinesi kullanıcıya 4E hatasını bildirir ve makine çalışmaz.

Hatanın Çözümü
Samsung Bulaşık Makinesi 4E Hatası ile karşılaşıldığında ilk olarak şebekeden makineye gelen suyun vanası kontrol edilmelidir. Kapalı ise açık duruma getirilmelidir. Ayrıca gerekli olan basınç veya miktarda değilse olması gereken seviyeye getirilmelidir.

Aynı şekilde bulaşık makinesinin besleme musluğunun da açık konumda olmasına dikkat edilmelidir. Eğer ikisi de açık konumda ise hortum kontrol edilmelidir. Çatlak veya kırık olduğu kontrol edilmelidir. Eğer yok ise hortum musluktan sökülüp tıkanıklık durumu kontrol edilmelidir.

Tüm bunlar eksiksiz şekilde yapıldıktan sonra hala 4E hatası ile kaşılaşılıyor ise en yakında bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56