Çamaşır Makinesinden Ses ve Duman Çıkması

Çamaşır makinesinden ses ve duman çıkması sorunları makinenin kullanımı engelleyecektir. Elektrikli ev aletleri arasında yer alan çamaşır makinelerinde ses ve duman çıkması sorunları nedenleri arasında bağlantı alanlarının zarar görmesi sorunu yer almaktadır. Kablo ve makine bağlantı alanlarının hasar alması üzerine makine içerisinden ses ve duman çıktığı an makinenin çalışması durdurulmalıdır.

  • Makine şalteri kapatılmalı ve fişi çekilmelidir. Evde herhangi bir elektrikli ürün kullanma konusunda dikkatli olunmalıdır.
  • Makine fişi çekildiği halde içerisinden duman geliyorsa ev içerisindeki tüm elektrik ana şalterden kapatılmalıdır. Her türlü patlama ve yangın riskine karşı hızlı bir şekilde yetkili teknik servis aranmalıdır.

Makine içerisinden ses ve duman çıkması sorunları nedenlerinden bir tanesi de voltaj düşme sorunlarıdır. Voltaj düşüklüğü ve temas sırasında oluşan arızalar duman ve yanmaya neden olabilmektedir. Makinenin kapağı açılarak tambur içerisinden duman gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Çamaşır makinesinin arka paneli kontrolü sağlanmalıdır. Makinelerden ses ve duman gelmesi konuları ciddiye alınacak sorunlardır. Devam eden yanık kokuları, dumanlar yangın oluşturabilmektedir. Bu tür durumlarda kişiler ev elektriğini keserek servisi aramalı ve yardım talep etmelidir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56