Beko Buzdolabında E İşareti: Anlamı ve Çözüm Yolları

Beko buzdolabı E işareti nedir sorusu birçok kişinin merak ettiği bir sorudur. Buzdolapları sayesinde kişiler gıdalarını taze tutarak aynı zamanda bozulmasını engelleyebiliyor. Bu yüzden buzdolapları kişiler için oldukça önemli cihazlardır. Özellikle buzdolabını yeni alan kişiler buzdolabında gördükleri E işaretinin anlamanı merak ederek araştırmaya başlamaktadır. Elbette her simgenin anlamı olduğu gibi E işaretinin de bir anlamı bulunmaktadır.

Beko Buzdolabı E İşareti

Beko buzdolabı E işareti nedir sorusu cihazı yeni alan kişilerin merak ettiği sorulardan biridir. Özellikle dijital ekran olan birçok buzdolabında görülmektedir. Beko buzdolabında E işareti:

  • Buzdolabınızın dijital ekranında gördüğünüz E işareti ekonomi modunun aktif olduğu anlamına gelmektedir
  • Sıcaklık değer +4 ile -18 arasında olduğu zaman ekonomi modu devreye girmektedir
  • Buzdolabınızın dondurucu kısmı -18 olduğu zaman ise ekonomi modu devreye girer
  • Buzdolabı göstergesi üzerinde arızalar meydana geldiği zaman bazı simgeleri görmeniz mümkündür
  • E işareti bir arıza habercisi değildir
  • Bu işaret tamamen buzdolabınızın sıcaklık değeri ile ilgili bir göstergedir

Buzdolabınızda E harfi gördüğünüz zaman cihazınızı ekonomi modundan çıkarmak isterseniz buzdolabınızın derece ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Böylelikle ekonomi modunu kapatabilirsiniz.

Tags:
Blog Comments

Buzdolabımızda birkaç hafta önce E işareti belirdi. Beko müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğimizde bize bunun bir hata kodu olduğunu ve genellikle sensör arızasından kaynaklandığını söylediler. Servis geldi, sensörü değiştirdi ve sorun çözüldü.

[…] “E” hata kodunu anlamak ve gidermek, Beko buzdolabınızın düzgün çalışmasını sağlamanın önemli bir yönüdür. Sorunu kendi başınıza gidermekte zorlanıyorsanız, profesyonel yardım alarak cihazınızı mümkün olan en kısa sürede çalışır duruma getirebilirsiniz. […]

[…] Beko buzdolabınızda “E” hatası yanıyorsa, önce dondurucu bölmesi sıcaklığını, sıcaklık sensörünü ve elektriksel sorunları kontrol edin. Çoğu durumda, bu sorunlar kolayca çözülebilir. Ancak, sorun devam ederse, profesyonel yardım alınması önerilir. Buzdolabınızı iyi durumda tutmak, gıdalarınızı taze ve bozulmadan tutmanıza yardımcı olacaktır. […]

Leave a Comment
444 78 56