Bosch Bulaşık Makinesi E24 Arızası

Bosch bulaşık makinesi E24 arızası su tahliyesi ile ilgili bir sorun olduğunu ifade eder. Bilindiği gibi bu cihazların çeşitli uyarıları vardır. Kodlar aracılığı ile problemi bizlere söylerler. Bunlardan biri de E24 hata kodudur. Kodların anlamı bilinir ise çözüm yolu daha kolay bulunur.

Bosch bulaşık makinesi e24 hatası

Atık su tahliye kısmı ile sorunlarda şunlara bakılır:

  1. Öncelik ile gider borusu tıkanmış olabilir. Borunun içi kontrol edilerek tıkanıklık açılır.
  2. Gider borusu kırılmış ya da bükülmüştür. Bu durumda kırık yer düzeltilmeli ya da hortum değiştirilmelidir. Elle düzeltme sonrasında aynı yerden tekrar kırılma söz konusu olabilir. Değiştirmek daha uygundur.
  3. Filtre tıkanmıştır. Bu bölüm makinenin iç kısmında yer alır. Alt sepet çekilerek altında yer alan filtre yanlardan sıkılıp çıkarılır. İçinde bulunanlar atılır, filtre yıkanır.
  4. Pompa içerisine pislik girmiştir. Pompa da filtre ile aynı yerdedir. Filtrenin bulunduğu yerdeki ızgara yerinden çıkarılır. Pompanın içi temizlenir ve geri yerine takılır.
  5. Hala aynı kodu veriyor ise servisi arayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosch bulaşık makinesi e24 hatası nedir?

Bosch bulaşık makinesi e24 hatası, genellikle suyun tahliye sistemi ile ilgili bir sorunu gösterir. Bu, tıkanmış bir pompa, hortum veya süzgeç ile ilgili olabilir.

E24 hatası nasıl çözülür?

E24 hatası çözmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Bulaşık makinesini kapatın ve fişini çekin.
  2. Tahliye hortumunu kontrol edin ve tıkanıklığı giderin.
  3. Tahliye pompasını kontrol edin ve temizleyin.
  4. Süzgeci temizleyin ve yerine takın.
  5. Makineyi tekrar çalıştırın. Eğer hala hata alıyorsanız, bir servis teknisyeni çağırmanız gerekebilir.

E24 hatası düzelmediyse ne yapmalıyım?

E24 hatasını düzeltemediyseniz ve yukarıdaki adımları denedikten sonra hala sorun devam ediyorsa, Bosch servis merkezi ile iletişime geçerek bir servis teknisyeni çağırmanız gerekmektedir.

E24 hatası alıyorsam bulaşık makinesini kullanmaya devam edebilir miyim?

E24 hatası alıyorsanız, suyun düzgün bir şekilde tahliye edilemediği anlamına gelir. Bu durumda, bulaşık makinesini kullanmaya devam etmek, su sızıntısına veya başka hasarlara neden olabilir. Sorunu çözene kadar bulaşık makinesini kullanmayı bırakmanız önerilir.

Bosch bulaşık makinesi e24 hatası sıklıkla tekrar ederse ne yapmalıyım?

E24 hatası sıklıkla tekrar ediyorsa, düzenli bakım ve temizlik yapılması önemlidir. Ayrıca, pompa ve hortumun doğru şekilde çalıştığından emin olmak için servis teknisyeni çağırarak kontrol ettirebilirsiniz. Sürekli olarak yaşanan problemlerde, makinenin parçalarında daha ciddi bir hasar olabilir ve bu durumda makinenin onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56