Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası

Vestel markası ürettiği elektronik eşyalarla kuşkusuz ülkedeki birçok evin tercihlerinin başında gelmektedir. Bunlardan birisi de bulaşık makineleridir. Ancak her elektronik üründe olduğu gibi Vestel marka bulaşık makinelerinde de zaman zaman hatalar ile karşılaşılmaktadır.

Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası da bu hatalardan biridir. Bu hatanın anlamı ise; bulaşık makinesine su gelmediği anlamına gelir. Bu durumda bulaşık makinesi kullanıcıya F5 hatasını bildirir ve makine çalışmaz.

Hatanın Çözümü
Vestel Bulaşık Makinesi F5 Hatası ile karşılaşıldığında ilk olarak şebekeden makineye gelen suyun vanası kontrol edilmelidir. Kapalı ise açık duruma getirilmelidir. Ayrıca gerekli olan basınç veya miktarda değilse olması gereken seviyeye getirilmelidir.

Aynı şekilde bulaşık makinesinin besleme musluğunun da açık konumda olmasına dikkat edilmelidir. Eğer ikisi de açık konumda ise hortum kontrol edilmelidir. Çatlak veya kırık olduğu kontrol edilmelidir. Eğer yok ise hortum musluktan sökülüp tıkanıklık durumu kontrol edilmelidir. Tüm bunlar eksiksiz şekilde yapıldıktan sonra hala F5 hatası ile kaşılaşılıyor ise en yakında bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56