Bosch Bulaşık Makinesi Gideri Tıkandı

Bosch bulaşık makinesi gideri tıkandı ise yapılması gereken birkaç işlem bulunuyor. Bulaşık makinelerinde gider, atık suyun dışarı gönderilmesinde işe yarıyor. Temiz suyu alan makine bulaşıkları yıkadıktan sonra bu kirli suyu giderden atıyor. Herhangi bir sebepten dolayı bu alanın tıkanmış olması ise yaşanılan durumlar arasında yer alıyor.

Gider tıkalı ise yapılacak işlemler:

  • Filtreyi temizleyiniz. Bulaşık makinelerinin içinde ve alt kısımda filtre bulunur. Bu alan atıkların bulaşık makinesinin giderini tıkamamasını sağlar. Burada iri taneler, pislikler tutulur. Filtre basit bir hareket ile yerinden çıkarılabilir. Fırça yardımı ile temizlenip tekrar takılır.
  • Pompanın içinde bir atık olup olmadığını kontrol ediniz. Bu kısım filtrenin altında yer alır. Basit bir şekilde filtre altında yer alan ızgarayı kaldırınız. Pompanın üstünde yer alan kapaktan tutarak hafifçe çekiniz. İçinde pislik olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Gider hortumu tıkanmış olabilir.
  • Gider hortumu kırılmış ya da bükülmüştür.
  • Sorun hala devam ediyor ise servis ile iletişime geçiniz. Aklınıza takılan her soruyu bize sorabilir, gerekli bilgileri alabilirsiniz.
Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA